Çevrem Sensin Etkinliği Kayseri – 2 Aralık 2016

 

img8108

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen ve 10 ayrı pilot şehirde düzenlenmesi planlanan ‘Çevrem Sensin’ adlı etkinliğe Kayseri de devam edildi.

Çevrem Sensin projesi kapsamında; sürdürülebilir yaşam değerlerine dikkat çeken bir bilgilendirme faaliyeti yapılması ve katılımcılarda çevresel farkındalık oluşturarak bu konuda duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla Kayseri’de Kadir Has Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden tasarrufuna kadar birçok farklı konuda bilinç ve farkındalık oluşturmak için “Çevrem Sensin” sloganıyla etkinlik düzenlemektedir. Etkinlik 18 Kasım 2016 tarihinde Bursa ‘da başlamış olup, ikinci etabı Kayseri’ de gerçekleştirilmiştir. Kayseri’ de düzenlenen Çevrem Sensin etkinliğine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet ÖZHASEKİ teşrif etmişlerdir.

Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, salonu dolduran çocuklara çevreyi korumak anlamında nasihatlerde bulundu. Özhaseki, “Sevgili gençler, bu çevre bize emanettir. Cenab-ı Allah’ın bir emanetidir. Bu emanete canımız gibi, gözümüz gibi bakmamız lazım. Nasıl ki Allah’ın bize verdiği bu can bize emanetse, eşlerimiz, dostlarımız, ailemiz, akrabalarımız bizlere emanetse emin olun çevre de bize bir emanettir. Çevre adına güzel işler yapılıyor. Bizim de geri kalmamamız lazım. En azından evlerin içini hanımlar nasıl tertemiz tutuyorlarsa evimizin dışı olan sokaklarımızı, caddelerimizi, parklarımızı da bizim evimiz gibi kollamamız lazım. Oralar bizim ortak bahçemiz. Oraları kirletmememiz lazım. Elimize her geçen şeyi atmamamız lazım. Bu konuda da hepimize vazife düşüyor diye düşünüyorum. Gençler sizden bir büyüğünüz olarak bir şey rica ediyorum. Hem kendiniz etrafı kirletmeyin, kirleten olursa da uyarın. Belediyemiz gece gündüz çalışarak ağaçlar dikiyor, parklar yapıyor. Bunu kimin için yapıyor? Sizler için yapıyor. Onu kim koruyacak? Sizler koruyacaksınız. Eğer çevreyi korursanız, yaşanabilir çok güzel bir dünyaya sahip oluruz.” ifadelerini kullandı.

TÜMAKÜDER Yetkilendirilmiş Kuruluş olarak, Atık Akümülatörler hakkında bilgilendirme ve farkındalık yaratma çalışmaları kapsamında Kayseri Çevrem Sensin etkinliğine stant ile katılım sağlandı. Standımızda, çocuklarımıza çeşitli materyaller dağıtıldı. Standımızı ziyaret eden Sn. Bakan Mehmet ÖZHASEKİ ‘e, derneğimizin ülke genelinde üstlendiği görevi ve faaliyetlerimizi anlatma fırsatı bulduk.

 

 

IMG-20170210-WA0046

 

IMG-20170210-WA0065

IMG-20170210-WA0067

IMG-20170210-WA0051